Gastcollege Sanne de Boer

Blog & nieuws

Gastcollege Sanne de Boer

Alle deelnemers aan het Nationaal Energietraineeship ontvangen bij de start van hun tweejarig programma het boek ‘De energietransitie uitgelegd’.

Op vrijdag 5 juli hebben de trainees (lichting 27) de auteur van dit boek ontmoet en konden ze al hun vragen stellen. Sanne de Boer was namelijk onze gastspreker . Sanne heeft de studie Innovatie- en Energiewetenschappen gevolgd aan de Universiteit van Utrecht en is cum laude afgestudeerd. Na haar studie is ze enige tijd werkzaam geweest bij een consultancybureau, waar ze verschillende opdrachten heeft uitgevoerd voor de Europese Commissie en Nederlandse overheden op het gebied van hernieuwbare energie. Ze heeft gewerkt als senior analist energietransitie bij Stedin en is nu werkzaam bij de Rabobank.

De energietransitie is een van de belangrijkste maatschappelijke thema’s van dit moment en van de komende jaren. Het is mede aan de jonge talenten die ons traineeship volgen om keuzes te maken met betrekking tot de inrichting van het energiesysteem van de toekomst. Om samen met de trainees op een constructieve discussie te kunnen voeren over deze en andere vragen is het handig om over bepaalde basiskennis te beschikken. Wat ís bijvoorbeeld de energietransitie? En wat zijn de specifieke doelen? Wat is het verschil tussen ‘energieneutraal’, ‘klimaatneutraal’ en ‘CO₂-neutraal’? Hoe zit ons huidige energieverbruik en energiesysteem in elkaar? En waar zitten de grootste uitdagingen om de doelen van de energietransitie te kunnen behalen? Zonder deze basiskennis kan het soms lastig zijn om het nieuws omtrent de energietransitie kritisch te kunnen volgen. Er kan zelfs verwarring ontstaan. Dit draagt niet bij aan het realiseren van de energietransitie.

Blog & nieuws Uitgelicht
Projectperiode van start 23 mei 2026
Een belangrijk onderdeel van ons traineeshipprogramma zijn de projecten waar onze jonge talenten in opdracht… lees meer
Julian van Rijn kijkt terug op 2 jaar traineeship 21 mei 2026
Hoe komen we samen verder in de energietransitie? Twee jaar bruggen bouwen tussen belangen. Na… lees meer
Excursie alle lichtingen naar Allseas 5 mei 2026
Op vrijdag 1 mei hebben onze trainees kennisgemaakt met Allseas en het schip genaamd Solitair.… lees meer
Inhoudelijke workshop Netcongestie door Krachtwerk/Leanne Gijsbertse 12 april 2026
Het wordt steeds uitdagender om transportcapaciteit te verkrijgen bij netbeheerders en dit probleem doet zich… lees meer
1e editie Nationaal Energiepodium een groot succes 4 april 2026
Het Nationaal Energiepodium is een samenwerking tussen NVDE, EnergiePodium en Nationaal Energietraineeship. Een prachtig evenement… lees meer