Bespreken NPE met ministerie KGG en Prof. dr. G.J. Kramer

Blog & nieuws

Bespreken NPE met ministerie KGG en Prof. dr. G.J. Kramer

Een belangrijke vraag is HOE we met elkaar een energiesysteem maken dat duurzaam, betaalbaar én betrouwbaar is. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei heeft hiervoor een plan opgesteld genaamd het Nationaal Plan Energiesysteem (NPE) In dit plan wordt het energiesysteem van de toekomst geschetst en hoe iedereen daar vanuit zijn eigen rol aan bij kan dragen. Afgelopen vrijdag 31 januari gingen onze trainees in gesprek met het team wat verantwoordelijk is voor het NPE. Een unieke kans voor onze jonge talenten om te leren en mee te discussiëren over de verschillende mogelijkheden die er zijn om te komen tot een duurzaam energiesysteem in 2050.

Al gauw werd er gesproken over de vele uitdagingen die er op dit moment zijn (o.a. netcongestie, stikstof, tekorten, energieprijzen, de concurrentie vanuit de USA en China). Duidelijk werd dat er dringend behoefte is aan een inspirerende toekomst visie voor Nederland/Europa waar een duurzaam energiesysteem zoals beschreven in het NPE een logisch onderdeel van is. Wordt vervolgd!

Blog & nieuws Uitgelicht
Excursie naar Stedin – 28 & 29 21 februari 2026
Regelmatig gaan we met onze trainees op excursie en bezoeken we interessante organisaties op het… lees meer
Op bezoek bij Groningen Seaport & RWE Eemscentrale 31 januari 2026
Al ruim 100 jaar maakt RWE elektriciteit en dit doet ze op een steeds duurzamere… lees meer
Siemens Energy sluit aan bij Nationaal Energietraineeship 24 januari 2026
Siemens Energy (98.000 medewerkers, omzet 34,5 milard) is een fabrikant van energietechnologie en ontwikkelt producten… lees meer
Bas Vreugdenhil blikt terug op 2 jaar traineeship 23 januari 2026
Toen ik klaar was met mijn studie wist ik één ding zeker: ik wilde werken… lees meer
Excursie naar Siemens: Energie Flexibiliteit 22 november 2025
Op vrijdag 21 november waren we te gast bij Siemens op een unieke locatie namelijk… lees meer