Trainees in gesprek met Ministerie EZK over Kernenergie in Nederland.

Blog & nieuws

Trainees in gesprek met Ministerie EZK over Kernenergie in Nederland.

Kernenergie wordt in het Nationaal Programma Energiesysteem genoemd als onderdeel van een duurzaam energiesysteem in 2050. In het regeerakkoord op hoofdlijnen wordt gesproken over maar liefst 4 kerncentrales. Er worden op dit moment locatie studies en technische studies uitgevoerd in opdracht van het ministerie van EZK. Provincies en individuele bedrijven kijken naar kleine schaalbare oplossingen (SMR).

Op vrijdag 24 Mei waren onze trainees te gast bij Ministerie van Economische Zaken en Klimaat, Directoraat-Generaal Klimaat en Energie – directie Kernenergie. Een prachtige kans om te leren en alle vragen te stellen over nut, noodzaak maar ook over de techniek, de financiële aspecten en over de risico’s van kernenergie.

 

 

 

 

 

 

Blog & nieuws Uitgelicht
Excursie naar Siemens: Energie Flexibiliteit 22 november 2025
Op vrijdag 21 november waren we te gast bij Siemens op een unieke locatie namelijk… lees meer
Blog Wouter Homans: Excursie naar Twence 11 november 2025
Op vrijdag 31 oktober zijn we excursie geweest naar Twence. Inhoudelijk is deze excursie enorm… lees meer
Opdrachtgevers projectperiode bekend 5 november 2025
Het Nationaal Energietraineeship leidt een groot netwerk van jonge toptalenten op. Een belangrijk onderdeel van… lees meer
Blog van Tjerk Scheepstra: bezoek aan Ministerie van Klimaat en Groene Groei 31 oktober 2025
Vrijdag 24 oktober waren alle lichtingen van het Nationaal Energie Traineeship te gast bij het… lees meer
Blog van Pim Eerden: op bezoek bij NVDE 14 oktober 2025
Vrijdagochtend 10 oktober was ik met een groep trainees van het Nationaal Energietraineeship te gast… lees meer