Gastcollege – Jan Willem Zwang

Blog & nieuws

Gastcollege – Jan Willem Zwang

Jan Willem werkt samen met een netwerk aan ervaren energieconsultants. Samen geven zij invulling aan het versnellen van de energietransitie. Jan Willem is een ervaren ondernemer die meer dan twintig jaar actief is in de energiemarkt. Jan Willem heeft als interimmer en consultant in verschillende rollen voor diverse energie- en afvalbedrijven gewerkt voordat hij in 2010 Greenspread oprichtte. Met Greenspread focuste Jan Willem zich enkel op het ontwikkelen en exploiteren van duurzame-energie-projecten en daar adviseerde hij ook over. In 2011 heeft Jan Willem Stichting Greencrowd opgericht. Greencrowd is een crowdfundingplatform dat alleen duurzame-energie-projecten financiert en onder toezicht staat van de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Als oprichter en, inmiddels voormalig, bestuurder is Jan Willem door de AFM ook getoetst op bekwaamheid en betrouwbaarheid. Begin 2020 heeft Jan Willem zijn aandelen verkocht aan een private-equity-bedrijf en is al snel daarna met een sabbatical gegaan. Tijdens zijn sabbatical heeft Jan Willem twee strategiestudies gedaan, één aan de Universiteit van Amsterdam en één aan INSEAD. Inmiddels is Jan Willem met Stratergy weer actief als consultant en geeft hij zowel gevraagd als ongevraagd advies.

Als vast onderdeel van ons traineeshipprogramma beantwoordt hij vragen van trainees over de energietranstitie en alles wat daarmee samenhangt. Belangrijke input voor dit college is het NPE wat richting geeft aan het duurzame energiesysteem van de toekomst.

 

 

Blog & nieuws Uitgelicht
Projectperiode van start 23 mei 2026
Een belangrijk onderdeel van ons traineeshipprogramma zijn de projecten waar onze jonge talenten in opdracht… lees meer
Julian van Rijn kijkt terug op 2 jaar traineeship 21 mei 2026
Hoe komen we samen verder in de energietransitie? Twee jaar bruggen bouwen tussen belangen. Na… lees meer
Excursie alle lichtingen naar Allseas 5 mei 2026
Op vrijdag 1 mei hebben onze trainees kennisgemaakt met Allseas en het schip genaamd Solitair.… lees meer
Inhoudelijke workshop Netcongestie door Krachtwerk/Leanne Gijsbertse 12 april 2026
Het wordt steeds uitdagender om transportcapaciteit te verkrijgen bij netbeheerders en dit probleem doet zich… lees meer
1e editie Nationaal Energiepodium een groot succes 4 april 2026
Het Nationaal Energiepodium is een samenwerking tussen NVDE, EnergiePodium en Nationaal Energietraineeship. Een prachtig evenement… lees meer